Gergi Tavan Nedir | Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.
Gergi tavan / Mutfak tezgah üstü cam / 3d duvar kağıdı / Tadilat dekorasyon / Boya dekorasyon
Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.
+905370507884
urfagergitavan@hotmail.com
Devteyşti - 2141. Sokak - No 5
Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.Şanlıurfa gergitavan Urfa gergi tavan dekorasyon işleriniz yapılır.

Gergi Tavan Nedir?

urfagergitavan

Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerinin ısıtıp gerilerek uygulanması tekniği ile oluşan tasarımsal uygulamadır.

Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara imkân sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has tavanlarda özgün tasarım imkânı sunar. Gergi Tavan Sistemi sadece tavanda değil, duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzere yapılabilir ve her şekle girebilir. Sudan ve nemden etkilenmez, Bakım ve boya gerektirmez, Temizlenebilir, Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir, Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilir. Hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , Yangında alev almaz, Hijyeniktir, Esnektir, Estetiktir. Ultraviyole ışınlardan etkilenmez(X ışınları) , Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır, Üzerine resim baskı yapılabilir, Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkartmaz, Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.

Profesyonel ekibimizle %100 müşteri memnuniyetini ön plana alarak hizmet veriyoruz…

GERGİ TAVAN GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Üzerine UV resim baskı yapılabilir.
 • Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkartmaz.
 • İster aydınlatma ister aynı anda dekoratif amaçlı kullanılabilir.
 • Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.
 • Gergi Tavan malzemesi yapısı itibariyle esnek bir malzemedir.
 • Esnek olması deformasyonlara karşı dayanımını artırmaktadır.
 • m2′de 150kg’ye kadar dayanıklıdır.
 • Yırtılmaz ve üzerine gelebilecek ağırlıklardan dolayı şekli bozulmaz.
 • Renginde herhangi bir solma yaşanmaz.
 • 15 yıl garantilidir.
 • Su ve nemden etkilenmez.
 • Sarsıntıdan dolayı malzemede çatlama yaşanmaz.
 • Avrupa B1 alev almazlık sertifikası vardır.
 • Sudan ve nemden etkilenmez.
 • Bakım ve boya gerektirmez.
 • Temizlenebilir.
 • Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir.
 • Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilir.
 • Hafiftir. Yaklaşık 200gr/m²
 • Yangında alev almaz.(Avrupa S1,M1 Belgeli)
 • Hijyeniktir.
 • Estetiktir.
 • Ultraviyole ışınlardan etkilenmez.(X ışınları)
 • Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır.
 • İstenildiği gibi tasarlanabilir. Her forma girebilen yapısı ile özgürce tasarlarsınız.
 • Dijital Baskı sistemi ile Gergi Tavan istenilen her türlü görsel basılabilmektedir.
 • 1 Sınıf Avrupa Malzeme kullanılarak hazırlanan URFAGERGİTAVAN Gergi Tavan Sistemi Size en iyi hizmet sunacaktır.

Neden Gergi Tavan Yaptırmalısınız?

PVC Gergi Tavan Duvarda, tavanda yüzey kaplama, görsel tasarım uygulama veya aydınlatma difüzörü olarak kullanılabilir.

PVC Gergi Tavan tüm diğer tavan ürünlerinden en az 30 kat daha hafiftir(maksimum 500gr/m2). Çökmez, yıkılmaz, zarar görmez. Binanın üzerindeki statik yükü azaltır. İnsan hayatını tehdit etmez.

PVC Gergi Tavan suya, neme ve ısıya dayanıklıdır. Deforme olmaz çürümez.

PVC Gergi Tavan sijyeniktir, mikrop bakteri barındırmaz.

PVC Gergi Tavan asbest kurşun vb. gibi zararlı kimyasallar içermez.

PVC Gergi Tavan son gramına kadar geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmıştır. Çevreyi kirletmez.

PVC Gergi Tavan tüm diğer tavanlardan 10 kat daha hızlı uygulanır. 10 kat daha hızlı mağazanızı açabilir, evinize taşınabilir, işinize devam edebilirsiniz.

PVC Gergi Tavan5 dakikada sökülüp 5 dakikada yeniden takılır. Defalarca montaj-demontaj yapılabilir.

PVC Gergi Tavan kırılmaz, bozulmaz, dökülmez.

PVC Gergi Tavan ekonomiktir. Bakım, boya tamirat gerektirmez.

PVC Gergi Tavan 420m2 tek parça uygulanabilir.

Ve daha yüzlerce üstün özelliği sayesinde yapılar için en uygun tavan malzemesidir.

Gergi Tavan Faydaları

Hızlı ve pratik son derece sorunsuz oluşturulan bir sistemdir. Montaj yapılırken mobilyalarınızı bile yerinden oynatmanıza gerek yoktur. Gergi tavan herhangi bir kirliliğe yol açmaz. Bu kolay yöntemin en cazip özelliği uygulanırken eşyalarınızı, mobilyalarınızı bir cm bile oynatmanıza gerek yoktur. Ölçülendirme de esneklik uygulana bileceği için de çok büyük kolaylık sağlanmaktadır.

Esnek ve moderndir. Tahrip olmuş, yıpranmış tavanlarınızı modern ve estetik gösterebilirsiniz. Yatay, dikey, kavisli, düz, kemerli tüm yüzeylere uygulanabilir. Tavanınızın sıva hatalarını gizler. İsterseniz dijital baskı sayesinde tavanlarınız resim ve desenlerle kaplanabilir.

Son derece ekonomiktir. İmalat, montaj ve dekorasyon işlemi gün içerisinde biter. Maliyeti eski usul tavanlarla hemen hemen aynı maliyeti tutmaktadır.

Teknik olarak ise; uzun süre dayanıklıdır, çok güvenilir ve kolay değiştirilebilir. Suya dayanıklı, çarpmalara dayanıklı, en önemlisi olan nem ve rutubete dayanıklıdır. Tüm yapılarda uygulanabilmektedir. Oda sıcaklığında kurulumu yapılabilir. Dekoratif olan kornişler arasına da kurulabilmektedir.

Havalandırma, ışıklandırma, alarm, internet, telefon vb. gibi sistemler ilave edilebilmektedir.

Herhangi bir bakıma gerek yoktur. Özel temizlik ürünleriyle temizlenir. Eğer istenilirse akrilik boya ile boyana da bilmektedir.

Gergi Tavan Neden Seçmeliyiz?

Hasarlı, çatlak yâda rutubet lekesi, normal lekeli tavanlara sahipseniz gergi tavan sayesinde rahatlıkla gizleyebilir ve güzel bir tavan görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu sistem sayesinde alçı panoya yâda duvar boyasına hiç gerek yoktur.

Mobilyalarınız taşıyıp yorulmadan gün içerisinde kısa bir süre içerisinde yepyeni tavan görünümüne sahip olabilirsiniz.  Tertemiz, suya dayanıklı, dümdüz, pürüzsüz bir tavana sahip olmak bir gününüzü bile almamaktadır.

Evinizde bulunan bütün odaların tavanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yatak odanızda, salonunuzda , mutfağınızda , banyonuzda , holünüzde , balkonunuzda Gergi Tavan ile yepyeni bir görünüme sahip olun.

Gergi tavan nasıl yapılır?

Yeni tavan dekorasyon malzemeleri olan gergi tavanın nasıl yapıldığını hepimiz merak etmekteyiz. Sizin için bu yazımızda gergi tavan nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağım.
Aşağıdaki galeri yardımı ile de adım adım göreceksiniz.

Gergi tavan yapma aşamaları;

 1. Öncelikle gergi tavan uygulaması yapılacak tavana bağlı duvarlara aynı asma tavanda olduğu gibi gergi tavanın tutturulacağı çıtalar sabitlenir.
 2. Genellikle kullanılan alüminyum profiller sağlamlaştırmak için hemen üzerine çıtalarda duvara tutturularak birleştirilir. Böylece gergi tavanın yapacağı ağırlığa karşı gerekli mukavemet sağlanmış olur.
 3. Asma tavan nasıl yapılır sorusuyla aynı aşamalar buraya kadar devam eder ve gergi tavanın uygulanacağı tüm tavana tutturulacak bölüm yapılır. Aynı zamanda gergi tavana bağlı LED aydınlatmalar için çekilecek kablolar ve lambalar içinde bu uygulama gereklidir.
 4. Gergi tavan uygulanacağı esnada saç kurutma makinesinin daha büyük halini düşünebileceğiniz bir makine yardımıyla gergi tavan malzemesi olan flexceiling PVC tavan ısıtılarak gerdirilmesine kolaylık sağlar.
 5. İlk aşamalarda yapılan duvara monte edilmiş profillere gergi tavan sıkıca tutturularak tüm tavanda aynı işlem uygulanır.
 6. Gergi tavan aydınlatmasında kullanılan spot lambalar ve ledler gerekli yerlere bağlanarak işlem biter.

Leave A Comment